Pn, Śr, Pt: 07:30 - 15:30
Wt, Czw: 07:30 - 18:00

Al. Powstańców Wlkp. 20,

CET przeszkolił ponad 100 pracowników kadry dydaktycznej PUM

W dniach 06.09.-05.10.2021r., w ramach projektu „Progressio-Zintegrowany rozwój Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego ”, w Centrum Egzaminów Testowych PUM w Szczecinie odbyło się szereg szkoleń przygotowanych dla naszej kadry dydaktycznej.

W trakcie dwudniowych warsztatów uczestnicy zdobyli wiedzę w zakresie poprawnego układania pytań zgodnie z sylabusami jak również wykorzystania innowacyjnych technik kształcenia i egzaminowania studentów. Warsztaty poprowadziły zaproszone z zaprzyjaźnionego Centrum Innowacyjnych Technik Kształcenia z Poznania, dr n. med. Beata Buraczyńska-Andrzejewska, Kierownik CITK oraz dr Magdalena Pankowska, koordynator testów egzaminacyjnych na platformie Olat. Dodatkowo uzupełnieniem warsztatów było szkolenie techniczne, przeprowadzone przez informatyka CET – mgr inż. Sławomira Rauchfleisch, który w trakcie prezentacji omawiał kulisy pracy Centrum. Pokazał jak – pod kątem technicznym ułożyć pytania przed ich wysłaniem oraz wyszczególnił dlaczego tak istotne jest bezwzględne trzymanie się wytycznych dotyczących przygotowania pytań. Natomiast Sebastian Dajnowiec wspomagał prowadzących i wykonał kilka sesji fotograficznych uczestnikom, dokumentując udział pracowników Uniwersytetu w szkoleniach.

Oprócz przekazanej przez Panią dr Beatę Buraczyńską wiedzy, kadra dydaktyczna wzięła udział w praktycznej części warsztatów podczas której, na początku sami wykładowcy wprowadzili pytania egzaminacyjne, na które później musieli odpowiedzieć w przygotowanym przez prowadzących egzaminie. Rozwiązując przygotowany test – na co dzień egzaminujący - na chwilę sami mogli poczuć się jak studenci podczas zaliczenia i zobaczyć jak wygląda egzamin z perspektywy zdającego. Po egzaminie Pani dr Magda Pankowska szczegółowo omówiła statystyki egzaminacyjne. Podkreśliła najważniejsze elementy i wskazała na co należy zwracać szczególną uwagę.

Po zakończeniu warsztatów, wszyscy uczestnicy otrzymali Certyfikaty ukończenia kursu.

Zapraszany do obejrzenia galerii zdjęć z przeprowadzonych warsztatów.

Centrum Egzaminów Testowych

Egzaminy